ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

الگوریتم رنک برین RankBrain چیست؟

 

الگوریتم رنک برین RankBrain نامی است که گوگل برای سیستم هوش مصنوعی و تکنیک های یادگیری ماشینی (ماشین لرنینگ)، جهت کمک به پردازش نتایج جستجوی خود، استفاده می کند و توسط گوگل و بلومبرگ تایید شده است. این الگوریتم برای پیدا کردن مطالب و موضوعات مرتبط و بیشتر برای نمایش های خاص و کلمات کلیدی طولانی و دریافت مفهوم و معنای جملات استفاده می شود.

 

 یادگیری ماشین یا ماشین لرنینگ چیست؟

یادگیری ماشین Machine learning تکنیک ها و الگوریتم هایی است که جمع آوری اطلاعات، بدون کمک انسانها یا برنامه نویسی دقیق را به یک کامپیوتر می آموزد و از آن استفاده می کند. امروزه در بسیاری از صنایع استفاده از یادگیری ماشینی در حال گسترش است، ماشین های بدون راننده یا روبات های پیشرفته از این تکنیک ها برای تحلیل و انجام وظایف خود بهره می برند.

 


هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی (Artificial Intelligence)، یا AI به طور خلاصه، جایی است که کامپیوتر می تواند مانند یک انسان هوشمند عمل کند، یا حداقل با دستیابی به دانش و اطلاعات به صورت خودکار یاد گرفته و از آن برای ساخت ارتباط های جدید بهره بگیرید.

هوش مصنوعی زمانی فقط در رمان های علمی تخیلی وجود داشت، امروز دانشمندان با طراحی سیستم های کامپیوتری و ایجاد الگوریتم های ارتباطی در ایجاد AI گام بر می دارند.

هوش مصنوعی با یادگیری ماشینی متفاوت است؟ از نظر الگوریتم RankBrain گوگل تقریبا با هم مترادف هستند. البته می توان یادگیری ماشینی را جهت توصیف یک نوع رویکرد هوش مصنوعی، بیشتر در این الگوریتم گوگل دید.

1 – سیگنال های رتبه بندی برای هر سرچ به صورت جدا گانه اعمال می شوند.

قبل از RankBrain ممکن بود برای پیدا کردن بهترین پاسخ ، گوگل تمام سیگنال های سنتی نظیر تعداد بک لینک ها، کلمات کلیدی و … ارزیابی کند. بعد از رنک برین ، گوگل در واقع می خواهد بهترین پاسخ های واقعی را برای رفع نیاز کاربران خود پیدا کند.

به همین دلیل برای سوال های مختلف ممکن است از سیگنال های مختلفی استفاده کند. برای مثال زمانی که در مورد یک طوفان یا موضوعی که به صورت لحظه ای ترندز شده است سرچ می کنید شما به دنبال مطلبی با بیشترین لینک که مربوط به دو سال قبل است نیستید! پس گوگل به جای این که تعداد بک لینک ها را ملاک قرار دهد موضوعات جدید و به روز در مورد آن واقعه را به شما نشان خواهد داد. اما زمانی که شما در مورد یک مطلب آموزشی سرچ می کنید می خواهید پاسخ خود را از یک صفحه معتبر دریافت کنید در اینجا نیز رتبه بندی سیگنال ها متفاوت خواهد بود.

2 – سیگنال ها به چیزی که سایت شما را با آن می شناسند اعمال می شوند.

سئو سبب می شود که نام تجاری و سایت شما به یک منبع مورد اعتماد تبدیل شود و موتورهای جستجو و انسان ها سایت شما را بر این اساس انتخاب کنند. این کار باعث خواهد شد که رتبه بندی بالا برای کلمات کلیدی ، مهمترین مسئله برای شما باشد. اما بر اساس عناوینی که در سایت خود بر روی آن کار می کنید سیگنال های دیگری مانند جدید بودن مطالب، عمق داشتن یا کوتاه بودن مطالب، میزان لینک های دریافتی به مطالب و … بسیار مهم هستند. در طول زمان شما باید شهرت سایت خود را بر اساس سیگنال هایی که کاربرانتان ترجیح می دهند ایجاد کنید. RankBrain با استفاده از این سیگنال ها تشخیص می دهد که مطالب سایت شما می تواند به چه کاربرانی کمک کند.

 


 

3 – یک کلمه کلیدی برای یک صفحه واقعاً دیگر کاربردی ندارد.

احتمالا بسیاری از شما با این قانون آشنا هستید. یک کلمه کلیدی برای هر صفحه به این معنا است که اگر کلمه کلیدی شما “سینک آشپزخانه” باشد، شما باید برای یک صفحه از کلمه کلیدی “سینک” استفاده کنید و برای مطلب بعدی باید از “ظرفشویی آشپرخانه” و کلمات مشابه استفاده کنید. اما در حال حاضر تاریخ مصرف این روش تمام شده است.

در سئو مدرن شما باید از این کلمات کلیدی مرتبط و هم معنی به صورت هم زمان در یک مطلب استفاده کنید تا به همراه لینک های مرتبط با هر یک از آن ها نزدیک ترین نتیجه به آن چیزی که انسان ها انتظار دارند را در اختیار آن ها قرار دهید. با این که این مورد جدیدترین روش سئو نیست اما با ظهور رنک برین دلیل بیشتری برای تمرکز بر کلیه مفاهیم مرتبط با یک کلمه کلیدی در یک محتوای جامع وجود دارد.

آیا رنک برین بخشی از الگوریتم جستجوی مرغ مگس خوار گوگل است؟

مرغ مگس خوار، الگوریتم اصلی جستجوی گوگل است، مثل یک خودرو که ممکن است از قطعات و بخش های مختلف مانند موتور، پمپ سوخت، رادیاتور و غیره ساخته شده باشد؛ مرغ مگس خوار شامل بخش های مختلفی است که رنک برین یکی از جدیدترین بخش های آن محسوب می شود.

برای اطلاعات بیشتر و آموزش سئو با تیم ای نگاه همراه باشید.


آموزش سئو

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

برنامه های اندروید و ویندوز اردبیل درس به سودای تو مشغولم ، ز غوغای جهان فارغ law society کتابخانه ابوالفضلی فیروزآباد- میبد هنر ایرانی نیازمندیهای نیشابور ✨انجمن شرطبندان بت نیوز????